ZBIGNIEW ZAKRZEWSKI

Zbyszek Znak Zodiaku: RYBY
Imieniny: 17 marca
Urodziny: 19 marca
Staż w zespole: Od samego początku (1985 r.) a nawet jeszcze wcześniej. Współpracował z zespołem "REFPATENT" (1973 - 1980).
Stopień żeglarski: Od dawna j.k.ż.b., obecnie - znaczy - kapitan (i to jeszcze jaki). Bałtyk i większość Morza Północnego nie stanowią dla niego tajemnic. Przepłynął także Atlantyk. Z pewnoscią zaliczyłby pozostałe oceany, gdyby nie wrodzone skłonności do "chodzenia do pracy", uniemożliwiające dłuższy urlop oraz... zespół "CZTERY REFY".

Na tak długi staż w zespole wpłyneły niewątpliwie: pogodne usposobienie Zbyszka, niechęć do rewolucyjnych zmian oraz fakt, że nie zawsze jest on obecny ciałem, duchem i basem jednocześnie. Jest zagorzałym miłośnikiem i znawcą muzyki folk w jak najszerszym tego słowa znaczeniu. Wielokrotnie próbował wyzwolić swe wrodzone skłonności do muzykowania, dewastując różne napotkane instrumenty, min. (w kolejności alfabetycznej): akordeon, banjo, cytra, domra, drumla, dulcimer apalachijski, gitary różne, mandolina, melodica. Najbardziej odporny okazał się akordeon, na szczęście nie używany na scenach i estradach, oraz najnowsza gitara - używana sporadycznie na imprezach towarzyszących, jako akompaniament do tzw. piosenek charakterystycznych.